Stymulacja odnowy skóry twarzy
W skórze właściwej człowieka znajduje się kwas hialuronowy, który łączy włókna elastynowe i kolagenowe, jak również wiąże wodę, aby dobrze nawadniać tkanki. Lata mijają, a wraz z nimi kwas hialuronowy powoli zanika, czego konsekwencją jest starzenie się skóry. Głównie jest to pojawianie się zmarszczek.
Za sprawą nowoczesnej technologii proces starzenia się skóry można odwrócić korzystając z zabiegu wstrzyknięcia w odpowiednie miejsca wcześniej wspominanego kwasu hialuronowego. Warto nadmienić, iż jest to ten sam kwas, który znajduje się w naszej skórze, jednakże wcześniej musi on zostać poddany stabilizacji tzw. usieciowaniu. Zadowalające jest to, że utrzyma się on w naszej skórze od 6 do 9 miesięcy.
Atutem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest duże nawodnienie skóry. Niemniej daje to efekt nawilżenia, a co za tym idzie skóra jest jędrna, elastyczna i o wiele młodsza. Brak zmarszczek, które pacjent posiadał wcześniej również ma bardzo duży wpływ na ogólny wygląd twarzy. Dodatkowo wcześniej wspominanym kwasem można nie tylko poprawiać kontur twarzy, ale także ust. Ważne jest także to, że tuż po wstrzyknięciu kwasu zachodzi intensywny proces regeneracji skóry.
Kwas hialuronowy nigdy nie zadziała alergicznie, ponieważ nie jest substancją obcą dla naszego organizmu. W związku z powyższym osoba wykonująca zabieg nie musi przeprowadzać wcześniejszych testów pod kątem ewentualności wystąpienia reakcji alergicznej.
Najczęściej za pomocą kwasu hialuronowego korygujemy:
- pogłębione bruzdy nosowo-wargowe
- poziome i pionowe zmarszczki na czole
- powiększanie i modelowanie kształtu ust
Przeciwwskazania to:
- stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
- choroby autoimmunologiczne
- niewyrównana cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia okolicy zabiegu (opryszczka, trądzik)
- choroba nowotworowa
- ciąża, okres karmienia piersi
Objawy niepożądane:
- zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
- świąd w przypadku skóry wrażliwej,
- nadwrażliwość w miejscu korekcji,
- małe krwiaki w miejscu ukłucia, które znikają po około 7 dniach (rzadko).
- sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem pacjent jest dokładnie informowany o przebiegu zabiegu. Ustalane są miejsca korygowania kwasem hialuronowym, a także na 30 minut przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający w celu lepszego komfortu podczas nakłuć. Igła, która będzie wprowadzać przezroczysty żel pod naszą skórę jest bardzo cienka, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Zabieg najczęściej trwa nie dłużej jak 30 minut.
Istotną kwestią dla wszystkich pacjentów poddającym się temu zabiegowi okazują się natychmiastowe efekty. Fakt jak długo efekt się utrzyma zależny jest od wielu indywidualności organizmu. Niemniej bez wątpienia jest to okres od 6 do 9 miesięcy. Oczywiście osoby palące papierosy, bardzo często korzystające z naturalnych lub sztucznych promieni słonecznych i stosujących inne używki mogą spodziewać się krótszego czasu utrzymywania się efektu. Aczkolwiek i ta kwestia nie w każdym przypadku musi się potwierdzić. Podsumowując skóra po zabiegu wygląda idealnie.