Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem:

W naszym salonie najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej Klientki/Klienta. Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu określenie kilku istotnych kwestii związanych ze stanem skóry, oraz włosków. Tego rodzaju wywiad potwierdza możliwość przeprowadzenia zabiegu lub go wyklucza. Dodatkowo na tej podstawie ustalane są także parametry urządzenia, które zostaną użyte w chwili zabiegu.

 

Kolejnym równie istotnym testem z naszej strony jest próba laserowa. Pomimo tego, iż LightSheer jest urządzeniem bezpiecznym, zawsze ją wykonujemy . Próbę laserową robi się dla dodatkowej wiedzy specjalisty wykonującego zabieg, aby zbadać reakcję skóry na światło lasera. Oczywiście próba laserowa jest bezpłatna i stanowi część wywiadu z klientem decydującym się na zabieg depilacji laserowej.

 

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra musi być odpowiednio przygotowana:

- 5 - 4 tygodni przed zabiegiem zalecane jest odstawienia depilatorów, wosku, pęset, kremów do depilacji, oraz innych metod usuwania włosa wraz z cebulką. Przez ten czas możliwe jest natomiast golenie i przycinanie owłosienia.

- 4 -3 tygodnie przed zabiegiem należy zaniechać stosowania kremów oraz leków z retinolem, Vitaminą C, isotretinoiną, kwasami owocowymi, oraz odstawić wszelkiego rodzaju zioła (dziurawiec, nagietek), herbatki odchudzające typu Figura i inne leki światło-uczulające lub złuszczające.

 

Ważna informacja na temat retinolu, a głównie form w jakich występuje w różnych kosmetykach

  • retinol - witamina A
  • aldehyd - retinal
  • kwas - kwas retinowy
  • estry - octan retinolu, propian retinylu, polimitynian retinylu

 

Osoby zdecydowane na zabieg powinny wcześniej sprawdzić skład kosmetyków, które używają na co dzień. Przypominamy o tym, ponieważ bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas bardzo ważne. Stawiamy na pełen profesjonalizm, dlatego czujemy się w obowiązku informować o każdej kwestii, która mogłaby przyczynić się do ewentualnych niechcianych reakcji. Sprawdzając skład kosmetyków zwróćmy uwagę czy nie zawierają retinolu lub czy nie są światło-uczulające.

 

- 3 -2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać kąpieli słonecznych w tym solarium oraz stosowania samoopalaczy

- 1 tydzień przed zabiegiem nie należy złuszczać skóry w miejscach, które chcemy poddać depilacji. Proszę odstawić peeling mechaniczny czy chemiczny. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie powinna być sucha i podrażniona dlatego jeżeli występuje taka konieczność stosuj klika dni przed zabiegiem kremy lub balsamy nawilżająco - regenerujące

- w dniu zabiegu skóra powinna być: ogolona, zdrowa, bez podrażnień czy ran, umyta, niczym nieposmarowana. Nie należy wcześniej używać żadnych balsamów, kremów, maści.

Po zabiegu:

Tuż po wykonaniu zabiegu na skórze można dostrzec rumień lub obrzęk, który specjaliści nazywają około mieszkowym. Bywa, iż pojawić się mogą pęcherzyki, jakie po kilku dniach zupełnie znikają. Generalnie objawy uboczne nie towarzyszą po zabiegach zbyt często. Niemniej profesjonalne studio kosmetyczne powinno informować swoich klientów o każdej ewentualności, nawet gdy zdarza się ona jeden raz na sto zabiegów.

 

Jak wiadomo skóra każdego człowieka reaguje inaczej, zwłaszcza jeśli mówimy o świetle lasera. Wszelkie przebarwienia lub odbarwienia, to przypadki odnotowane jako rzadkość po takich zabiegach. Niemniej jeśli wystąpią mogą utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wynika to z indywidualnej reakcji skóry na światło lasera. Zdarza się to naprawdę rzadko. 

Co uważa się za zabronione po zabiegu?

 - nie wolno opalać się po zabiegach laserowych. Należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum 2 tygodnie po zabiegu. Stosować wysokie filtry UV

- nie wolno stosować leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających min 2 tygodnie po zabiegu

- przez kilka dni po zabiegu nie wolno podrażniać skóry kosmetykami na bazie alkoholu, spirytusu, stosować pellingów, mydła czy dezodorantów itp.

- w razie podrażnienia skóry należy 2-3 razy dziennie stosować krem alantan, termcool lub bepanten

- nie wyrywać włosów do następnego zabiegu

 

Jednorazowy zabieg depilacji laserowej nie okaże się do końca satysfakcjonujący. Ważne jest wykonanie całej serii, która jak wiadomo zależy od indywidualnego wzrostu włosków. Doświadczenie nakazuje informować Państwa, że zabiegi najczęściej wykonuje się w odstępach co 4, a 12 tygodni. Rozpiętość w tygodniach ma na uwadze fakt, iż klienci depilują różne części ciała, gdzie włoski rosną swoim wolniejszym lub szybszym tempem. Są jaśniejsze lub ciemniejsze, oraz cieńsze lub grubsze. Ustalanie terminów kolejnych zabiegów zależy zatem od wyżej wymienionych kwestii.

 

Bydgoszcz

Galeria Pomorska 

ul. Fordońska 141 
tel. 52 582 73 12 
email: info@laserstudio4.pl

 

Toruń

Toruń PLAZA ul. Broniewskiego 90

tel. 56 652 16 85 
email: info@laserstudio4.pl

 

Masz pytania ?

 
projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.
iv>