Sonoforeza polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków.
Zabieg zwany sonoforezą może być wykonywany w oparciu o kwestie medyczne, bądź też kosmetyczne. W głąb skóry mogą być wprowadzane substancje lecznicze lub kosmetyczne. Zanim dojdzie do zabiegu skóra pacjenta musi zostać poddana opinii specjalisty wykonującego zabieg w celu ustalenia potrzeb, oraz dopasowaniu substancji, które będą wprowadzane do skóry. Zabieg polecany jest do każdego rodzaju skóry, natomiast głównym zadaniem jest wcześniej wspominane dopasowanie substancji wedle potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta. Efekt końcowy jest wtedy zaskakująco spektakularny.
Z chwilą rozpoczęcia zabiegu, a mianowicie wprowadzania substancji, oraz oddziaływania fal ultradźwiękowych na głębsze warstwy skóry pacjent doznaje uczucie odprężenia i rozluźnienia cery. Oczywiście szybko zauważa także zadowalające efekty w wyglądzie skóry.
Fakt indywidualnego doboru preparatu jest odpowiedzialny za końcowy efekt zabiegu. W związku z powyższym zawsze kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Przyspieszenie metabolizmu regeneracji komórek, oraz zwiększenie przepływu krwi i limfy sprawia, iż skóra znacznie szybciej zaczyna produkować elastynę, jak również kolagen. Zarówno elastyna i kolagen są podstawymi substancjami wpływającymi na regenerację skóry.
Sonoforezę poleca się w przypadkach zwalczania przedwczesnego starzenia się skóry, zmianach, które pozostały po wcześniej wyleczonym trądziku, w czasie leczenia trądziku, uszczelnianiu naczyń krwionośnych, oraz szeregu innych, o których można dowiedzieć się w salonie.
Pacjent może skorzystać z pojedynczego zabiegu lub kilku sesji. Zwykle poleca się od 5 do 10 zabiegów, co ma znaczenie w kuracji terapeutycznej. Niemniej nie powinno się poddawać zabiegowi częściej niż dwa razy w tygodniu.
Wskazania:
- skóra naczynkowa,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- wszelkie odmiany trądziku młodzieńczego,
- skóra przetłuszczająca się,
- zmarszczki,
- plamy i przebarwienia,
- skóra odwodniona i zszarzała
Przed zabiegiem:
Głównym zadaniem każdego pacjenta przed zamierzonym zabiegiem sonoforezy jest dokładne zapoznanie się z wszystkimi przeciwwskazaniami do tego zabiegu. Jest to bardzo ważne, ponieważ zdrowie i wygląd skóry pacjenta jest dla nas najważniejszy.
Po zabiegu:
Po wykonanym zabiegu pacjent czuje się dobrze i nie odczuwa żadnego dyskomfortu w związku z masażem i wprowadzeniu do skóry danych preparatów. Tylko w bardzo sporadycznych przypadkach może wystąpić lekkie zaczerwienienie w miejscach, gdzie wykonywany był zabieg.
Przeciwwskazania:
- ostre stany zapalne,
- choroby nowotworowe,
- ciąża,
- ropne stany zapalne,
- choroby żył,
- wszczepiony rozrusznik serca, choroby serca,
- metalowe implanty, ortodontyczny aparat korekcyjny, plomby amalgamatowe,
- niewydolność krążenia
- epilepsja
- uporczywe migreny
- blizny