Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem:

Możliwość przeprowadzenia zabiegu lub zabiegów jest ustalana po wykonaniu wywiadu przez wykwalifikowanego pracownika naszego salonu. Jeśli wywiad wskazuje na to, iż zabieg może być wykonany, to dodatkowo wykonujemy również bezpłatną próbę laserową, która jest ostatecznym potwierdzeniem lub wykluczeniem na podstawie reakcji skóry pacjenta na oddziaływanie lasera. Podczas próby ustala się także parametry urządzenia do zabiegu właściwego.

 

Już 3, bądź 4 tygodnie przed ustalonym zabiegiem pacjent powinien dostosować się do zaleceń. A mianowicie jest to całkowity zakaz stosowania kosmetyków czy zażywania leków posiadających w swoim składzie retinol, kwasy owocowe, isotretinoinę, vitaminę C, leki światło-uczulające i złuszczające, oraz zaprzestać picia ziół tj. nagietek czy dziurawiec, które bardzo często pija się w czasie odchudzania. Skład kosmetyków i leków powinien w tym czasie być dokładnie sprawdzany. Niżej podajemy niepożądane substancje w kosmetykach czy lekach przed zabiegiem w wyżej wymienionym odstępie czasu:

  • retinol - witamina A
  • aldehyd - retinal
  • kwas - kwas retinowy
  • estry - octan retinolu, propian retinylu, polimitynian retinylu

Po zabiegu:

Pomimo tego, że zabieg jest bezpieczny dla skóry u niektórych osób mogą pojawić się zupełnie normalne zmiany w postaci miejscowych wybarwień, obrzęku, pęcherzyków, strupków czy rumienia. Nie jest to żadnym powodem do zmartwienia, gdyż jest to zwykła reakcja skóry na światło lasera. Takie objawy mogą utrzymać się na skórze kilka dni, bądź kilka tygodni, co jest uzależnione od indywidualnego pacjenta, a właściwie tego w jakim czasie jego skóra się regeneruje.

 

Jak obchodzić się ze skórą po zabiegu?

  • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu - nie stosować preparatów na bazie alkoholu
  • po zabiegu 2-3 razy dziennie stosować krem alantan plus, zinalfat
  • kilka dni po zabiegu unikać gorących kąpieli oraz ćwiczeń fizycznych
  • nie opalać się minimum 4 tygodnie po zabiegu
  • nie korzystać z sauny (1 miesiąc po zabiegu) oraz basenu (1-2 tyg. po zabiegu)
  • nie zdrapywać ewentualnych pęcherzyków czy strupków

 

Dbanie o skórę poddaną zabiegowi jest istotną kwestią w związku z czym zaleca się używanie różnych preparatów, które wyróżniają się szybszym regenerowaniem się skóry. Powinny cechować się także zaletami wzmacniania i uszczelniania naczyń krwionośnych. Takie preparaty zazwyczaj posiadają w swoim składzie witaminę C i PP. Dodatkowo warto używać kosmetyku z wysokim filtrem UV.

Nasz gabinet oferuje wiele zabiegów pielęgnacyjnych. W dużej mierze są to zabiegi dla osób z problemami skóry głównie o charakterze naczyniowym lub pigmentacyjnym.

 

Bydgoszcz

Galeria Pomorska 

ul. Fordońska 141 
tel. 52 582 73 12 
email: info@laserstudio4.pl

 

Toruń

Toruń PLAZA ul. Broniewskiego 90

tel. 56 652 16 85 
email: info@laserstudio4.pl

 

Masz pytania ?

 
projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.
iv>